Seria Note z czym to się je?(Na przykładzie GX Note 10.1)

Seria Note ma jeden szczególny wyróżnik, MultiView. To takie małe bydle które pozwala na odpalenie sobie kilku aplikacji na raz na jednym ekranie(Co pozwala nam na odalenie Youtuba praktycznie w tle i pracę dalej ^^)

Ale zaraz ?! Przecież android nie ma takiej obsługi wielozadaniowościc! Ano Samsung stwierdził, że jego seria Note będzie miała i ma.
Zmodyfikowany launcher zyskał obsługę okien, no ok ale posiadacze pierwszego Galaxy Note powiedzą, że to tylko aplikacje Samsuna. Po częsci mają rację. Lodowa Kanapka którą dodawano do naszego notatnika mogła tylko tyle i aż tyle, ludzie zaczęli kupować i korzystać, a ktoś stwierdził, czemu by tego nie rozbudować?. I tak nadszedł Android Jelly Bean 4.1.1 gdzie zaczęto już udostępniać innym producentom dostęp do tej technologii. Jednak te aplikacje miały kłopot, ze względu na niedopracowany kawałek kodu aplikacje mogły się uruchomić ale po ich maksymalizacji miałeś kłopot z powrotem do małego okna.
Pewnego dnia w Niemczech pojawiła się aktualizacja OTA do Androida 4.1.2 i nagle się okazało, że wszystko działa, a nawet więcej!
Jednak fuckupy się zdarzają, dla jednych to złe dla innych dobre. W międzyczasie znaleziono dziurę w plikach od Exynosa która pozwoliła na zrootowanie urządzeń z częścią processorów Exynosa, i zachowanie stanu modyfikowalności urządzenia na Oficjalne.
Cudowne, nie uważacie? Ano Samsung powiedział, że nie i aktualizacje do 4.1.2 praktycznie stanęły(W tej chwili już sporo krajów ma wypuszczone aktualizację do 4.1.2)
Brzmi cudownie, nieprawdaż? Ano jest mały haczyk… zabawę z wieloma oknami można podobno robić tylko na aplikacjach które to wspierają oficjalnie. Jednak XDA żadko kiedy zawodzi, i po pewnym czasie ukazał się „MultiWindow Manager” którego jedyną wadą jest to, że wymaga roota, Aplikacjja pozwala odblokować dowolnąą aplikację  wgraną na tablet , bez jej przerabiania.
Całość odblokowania aplikacji sprowadza się do tego, że wybieramy aplikację którą chcemy mieć w trybie MV, restart urządzenia i gotowe.