Deezer w PL – to już ponad rok..

No i minął rok czasu odkąd używam Deezera, dziś nawet przyszła informacja, że obniżają abonament o 10pln około. Cóż fajnie , jednak powiedzmy sobie szczerze, było to podyktowane rynkiem, ostatnimi miesiącami rozprzestrzenił się WiMP, za rogiem czeka Spotify z pałką by zdzielić pozostałych graczy na rynku swoją biblioteką utworów.
No ok ale jaka po tym roku mi z Deezerem? Cóż aby być szczerym to muszę się przyznać, że wcześniej używałem Spotify przez proxy, ale jako iż jestem pokręconym leniwcem, stwierdziłem, że nie ma sensu się z proxy bawić, po prostu wezmę i zobczę te nową usługę, o której zaczyna się u nas mówić. No i jak mi z tym?
Mam mięszane odczucia, część biblioteki niestety musiałem wysłać z dysku, bo brakowało w bazie, albo były np 3-4 płyty z trzydziestu danego autora i to jeszcze nie te najpopularniejsze(Jacek Kaczmarski). Drugim moim kłopotem było „Wybany utwór jest niedostępny w twoim kraju” czy jak to tam brzmi, widzicie najbardziej irytującym momentem było kiedy dodałeś album do ulubionych i po miesiącu pojawia się taki znaczek.. Obsługa Deezera zazwyczaj starała się reagować ale wielu albumów nadal nie mam, a poznałem je dzięki nim…
Z drugiej strony Deezer jest fajnym narzędziem, wygodnym w obsłudze(pomijam tablety z androidem bo tu skopali interfejs, chociaż od ponad miesiąca czasu dostaje informacje, że nowy jest szykowany, na wzór tego z tabletów iOS który, z kolei przypomina webowy) Ma również sporą bazę utworów, mimo swoich braków.
Ale przede wszystkim jest wieloplatformowy, i mogę go uruchomić tak samo na Mac’u, Linuksie, jak i „O ZGROZO” Windowsie. Producent udostępnia też jakieś api, ale nie widziałem wielu projektów które czerpały z tego całymi garściami(chciałbym odtwarzacz integrujący bibliotekę Deezera, i tą w komputerze/telefonie bez wysyłania jej na serwer. Takich audioksiążek nie chcę wysyłać a dwa odtwarzacze to głupia sprawa, do dziś mi po PowerAmpie został bonus pokazujący na zestawie BT napis „Nasza Klasa” podczas odtwarzania muzyki……
Ough, znów odpłynąłem, no  trudno, to jest mój tok myśli. siadam i piszę, ale postaram się krótko
Za:
* Tani – 20pln to nie majątek
* Multiplatformowy
* Niezłą jakość audio
Przeciw
* Interfejs na tablety z androidem
* Znikające utwory
* Braki poważne w bazach wykonawców.

Czy mi pasuje? Tak, dopóki nie znajdę czegoś lepszego.